- پنجشنبه, 06 آذر 1399
1-این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید. 2-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است . ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است.

کسب ۱۹ مدال طلا در المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک در مدت ۶ سال مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

 

رئیس کمیته ملی المپیاد نجوم و اخترفیزیک تعداد مدال‌های طلا و مجموع مدال‌های طلا، نقره و برنز کسب شده توسط تیم‌های ایرانی در المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک در ۶ سال اخیر را به ترتیب ۱۹ و ۵۳ مدال از ۵۴ شرکت‌کننده در این مسابقات ذکر کرد.

 

دکتر مهدی خاکیان قمی با اعلام این خبر اظهار کرد: تیم ایران در مدت ۶ سال اخیر از برگزاری این المپیاد ۳ بار موفق به کسب مقام سوم جهان، یک بار مقام دوم و دو بار موفق به کسب مقام قهرمانی شده است که این مهم در بین تمامی کشورهای شرکت‌کننده بی سابقه است.

عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان این‌که المپیاد نجوم و اخترفیزیک زیر نظر انجمن بین‌المللی نجوم (IAU) اداره می‌شود و ایران، لهستان، تایلند، اندونزی و چین از جمله بنیانگداران این المپیاد هستند، افزود: طی تمام ادوار این المپیاد (۱۶ سال گذشته) ایران یکی از کشورهای با عملکرد قابل قبول در این المپیاد بین‌المللی بوده است و در ۶ سال گذشته عملکردی خیره کننده داشته است.

خاکیان با بیان اینکه از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ مسئولیت کمیته ملی المپیاد بر عهده وی بوده است، خاطرنشان کرد: تغییر ساختار عملکردی، حضور مدرسان جدید در کمیته، ارتباط مستقیم با والدین دانش‌پژوهان برای تعامل بهتر کمیته ملی و خانواده‌های آنها، ایجاد دو گروه در شبکه‌های اجتماعی برای دانش‌پژوهان و والدین آنها به طور مستقل، استفاده از پتانسیل‌های دانش پژوهان دوره‌های گذشته، آموزش دوره پایه، اعم از فیزیک‌های عمومی و ریاضیات عمومی از جمله اقدامات انجام شده در جهت افزایش راندمان و کیفیت عملکردی کمیته در ۶ سال گذشته بوده است.

وی، آموزش برنامه‌نویسی به دانش‌پژوهان، گرفتن آزمون‌های متعدد و در سطوح بالا، همراستا کردن اهداف کمیته با مسابقات بین‌المللی و همچنین تحصیلات آکادمیک آنها در دانشگاه، توجه به دروس دانشگاهی دانش‌پژوهان و تاکید بر عملکرد خوب آنها در دانشگاه و حل کامل آزمون‌های سال‌های گذشته در انتهای هر دوره توسط دانش‌پژوهان شرکت‌کننده در مسابقات بین‌المللی را از دیگر اقدامات این کمیته در این مدت دانست.

خاکیان با اشاره به مشارکت دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال گذشته در برگزاری این المپیاد خاطر نشان کرد: کسب نتایج درخشان تیم ایران در دوره اخیر المپیاد جهانی نجوم و کسب مقام قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸ حاصل تلاش‌های دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک در دوره تابستانه و در دوره‌های آموزشی این دانش پژوهان بوده است.

وی تاکید کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در ۱۰ سال ابتدایی، این کمیته در مجموع تعداد ۱۲ مدال طلا کسب کرده است، در حالی که طی ۶ سال اخیر تعداد مدال‌های طلای کسب شده توسط این کمیته به ۱۹ عدد رسیده است.

به گفته رئیس کمیته ملی المپیاد نجوم و اخترفیزیک، در طی ۱۰ سال ابتدایی، تعداد جوایز ویژه کسب شده توسط این کمیته ۳ جایزه بوده، در حالی که در ۶ سال گذشته ۷ جایزه ویژه توسط این کمیته کسب شده است.

وی با بیان اینکه در ۶ سال اخیر مقام‌های تیمی در این المپیاد کسب شده است، یادآور شد: این مقام‌ها به ترتیب رتبه سوم در رقابت ۲۰۱۳ یونان، مقام دوم در رقابت‌های ۲۰۱۴ رومانی، مقام اول در رقابت‌های اندونزی ۲۰۱۵، مقام سوم در رقابت‌های ۲۰۱۶ هند، مقام سوم در رقابت‌های ۲۰۱۷ تایلند، مقام اول در رقابت‌های ۲۰۱۸ چین از جمله موفقیت‌های تیم‌های ایرانی در المپیادهای جهانی نجوم و فیزیک است.

خاکیان با اشاره به کسب ۶ مدال طلا توسط تیم‌های ایرانی در آخرین المپیاد، تاکید کرد: المپیادهای دانش آموزی در سطحی بالا و با استانداردهایی بین‌المللی و بالا برگزار می‌شود، به همین خاطر دانش‌آموزان سراسر دنیا با دنبال کردن این فرایند، یک الگوی مناسب برای آموزش خود پیدا خواهند کرد که بسیار کارآمد و آزموده شده است.

وی با بیان اینکه در مدت ۱۲ سال برگزاری این المپیاد حدود ۵۰ کشور به این رقابت پیوسته‌اند، گفت: معمولاً در چنین فضایی در هر سال حدود ۱۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان کشور وارد فضای المپیاد می‌شوند که فقط حدود ۷۰ نفر آنها سهمیه ورود مستقیم به دانشگاه بدون شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌ها را کسب می‌کنند و همچنین حدود ۲۵۰ نفر سهمیه افزایش درصد کنکور را به دست می‌آورند. بقیه دانش‌آموزان افراد علاقه‌مندی هستند که دانشگاه به دنبال آنها است و به هر دلیلی جزو این تعداد محدود قرار نگرفته‌اند. این اثر مستقیمی است که این المپیاد بر روی فرایند آموزش کشور دارد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر، خاکیان تصریح کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز می‌تواند با جذب حداکثری از حدود ۲۵۰ نفر باقیمانده، سطح دانشجویان ورودی خود را هر چه بیشتر ارتقا دهد.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

دانلود فرم ثبت نام مجمع

شماره ثبت : 20986

دانلود فرم ثبت نام

آمار بازدیدکنندگان

974امروزmod_vvisit_counter
1333دیروزmod_vvisit_counter
7564این هفتهmod_vvisit_counter
12578هفته گذشتهmod_vvisit_counter
44253این ماهmod_vvisit_counter
55585ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3417412کل بازدیدهاmod_vvisit_counter