- یکشنبه, 27 مرداد 1398
1-این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید. 2-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است . ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است.

مدیر منطقه 5 مجمع عالی نخبگان استان مازندران معارفه شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

 

درحکمی از سوی دکتر یوسفعلی جوانی قادیکلایی، مهندس میثم الکایی به عنوان مدیر منطقه 5 (نوشهر،چالوس و کلاردشت)مجمع عالی نخبگان استان مازندران منصوب و معارفه شد.

 

يوسفعلي جواني قاديكلايي رئیس مجمع عالی نخبگان استان مازندران در آيين معارفه مدير مجمع عالي منطقه 5 مازندران (شهرهاي نوشهر چالوس و كلاردشت ) كه در سالن كنفرانس بندر نوشهر برگزار شد با بيان اينكه  همه مسئولان كشور بر اين نظر هستند كه براي رشد و توسعه پايدار كشور نياز به استفاده از  همه ظرفيت ها به خصوص نخبگان جامعه است، اظهاركرد: در مجمع عالي نخبگان ايران اصل بر اين است كه براي رشد و توسعه بايد از همه نخبگان در عرصه هاي علمي، فني، كارآفريني ،ورزشي ، فرهنگ و هنر استفاده شود تا رشد كشور با مشاركت جدي همه محقق شود.

وي با بيان اينكه از نظر مجمع نخبگان جامعه به دو دسته توده عام و طبقه متوسط دانشگاهی تقسیم می شود،تصریح کرد:طبقه عوام جامعه به كساني اطلاق مي شود كه هدفشان در زندگي تنها چهار ديواري خودشان است و فقط منافع ريالي را در نظر دارند كه در اين طبقه جامعه هم افراد تحصيل کرده و هم غیر آن حضور دارند.

رئيس مجمع عالي نخبگان مازندران در خصوص دسته دوم يعني طبقه متوسط دانشگاهي گفت: هركسي داراي فكر و ايده نو باشد و غير از خودش را ببيند در اين طبقه قرار مي گيرد كه مي تواند جز افراد تحصيل كرده  بوده و يا سواد خواندن نوشتن هم نداشته باشد.

جواني قاديكلايي نخبه را افرادي كه براي انجام هركاري شيوه جديدي ابداع می کنند دانست و ادامه داد:  از نظر ما نخبه كسي است كه شهامت و شجاعت دارد، محيط اطراف را مي شناسد، مي تواند در ابتدا خودش را تغيير دهد ، عامل تغيير در جامعه،رهبر و ليدر باشد و در عين حال جمعيتي را به دنبال خود بكشد.

وي با تاكيد بر اينكه در همه جاي دنيا به اين نتيجه رسيدند كه براي رشد و توسعه بايد از قابليت همه افراد جامعه استفاده كرد، افزود: افراد نخبه حضور فعالي در جامعه دارند و در تحولات اجتماعي و فرهنگي مي توانند اثرگذار باشند.

رئيس مجمع عالي نخبگان مازندران با بيان اينكه مدرک تحصيلي جلد سواد بوده و خود سواد چيز ديگري است، تصريح كرد: فرد دانشگاهي كه مشاركت نداشته ندارد نمي تواند اثرگذار باشد.

*توسعه جامعه با ایده نخبگان ممکن خواهد بود

در ادامه قاسم احمدي لاشكي نماينده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس شوراس اسلامي با بيان اينكه جامعه اي كه براي نخبگانش ارزش قائل باشد آن جامعه راه توسعه را طي خواهد كرد، گفت: در صورتي كه در بدنه جامعه  براي  نخبگان نتوان راهي پيدا كرد، بدنه آن جامعه دچار اخلال و سستي و در نتيجه بي تعادلي خواهد شد.

وي افزود: بر اساس اهميت جامعه نخبه است كه مقام رهبري پس از 20 سال اعلام كرد رئيس جمهور بايد حتما يك معاونت علمي فناوري داشته باشد و در حال حاضر  موضوعات علمي را يكي از معاونان رئيس جمهور به صورت مستقل دنبال مي كند.

نماينده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس شوراس اسلامي با اشاره به اينكه كارهاي بزرگي در اين مدت در اين حوزه اتفاق افتاد، تصريح كرد: نخبگان جامعه  امروز جايگاه بزرگی یافته اند و بنياد نخبگان نيز زير نظر معاونت فناوري حمايت مي شود.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

دانلود فرم ثبت نام مجمع

شماره ثبت : 20986

دانلود فرم ثبت نام

آمار بازدیدکنندگان

23امروزmod_vvisit_counter
703دیروزmod_vvisit_counter
23این هفتهmod_vvisit_counter
9029هفته گذشتهmod_vvisit_counter
21709این ماهmod_vvisit_counter
39139ماه گذشتهmod_vvisit_counter
2608058کل بازدیدهاmod_vvisit_counter