- پنجشنبه, 06 آذر 1399
1-این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید. 2-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است . ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است.

جریان الکتریکی جایگزین آمپول های بی حسی در دندانپزشکی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

به نقل از گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، در این روش اثر مسکن هایی مانند هیدروژل، پماد یا اسپری بی حسی تقویت می شود و دیگر نیاز به استفاده از آمپول نیست. معمولا از مسکن های موضعی، مانند ژل های حاوی لیدوکایین و پریلوکائین، برای بی حس کردن ناحیه ای که سوزن در آن فرو می رود استفاده می شود. محققان اثر بخشی این مسکن ها را بدون استفاده از سوزن و با استفاده از جریان ضعیف الکتریسیته بررسی کرده اند. در این روش از فرآیندی به نام یونتوفورزیس استفاده می شود. در این فرآیند جریان الکتریسیته باعث جریان یون ها می شود.
این روش علاوه بر کاهش درد بیمار، با صرفه جویی در مصرف سرنگ، سبب کاهش هزینه ها می شود؛ به علاوه احتمال عفونت و آلودگی نیز کاهش می یابد.
مراحل اولیه این آزمایش روی مدل های حیوانی بسیار موثر ارزیابی شده است و دوام فوق العاده بالایی دارد.
محققان احتمال می دهند استفاده از جریان الکتریسیته در اثر بخشی درمان، در حوزه های دیگر از جمله درمان سرطان نیز موثر باشد.
محققان کالج سطنتی لندن نیز سال گذشته با استفاده از جریان الکتریکی بدون درد، قادر به بازیابی فسفر، کلسیم و دیگر مواد معدنی به مینای دندان شدند.
نتایج این تحقیقات در نشریه Colloids and Surfaces B: Biointerfaces منتشر شده است.

 

دانلود فرم ثبت نام مجمع

شماره ثبت : 20986

دانلود فرم ثبت نام

آمار بازدیدکنندگان

992امروزmod_vvisit_counter
1333دیروزmod_vvisit_counter
7582این هفتهmod_vvisit_counter
12578هفته گذشتهmod_vvisit_counter
44271این ماهmod_vvisit_counter
55585ماه گذشتهmod_vvisit_counter
3417430کل بازدیدهاmod_vvisit_counter