- یکشنبه, 27 آبان 1397
1-این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید. 2-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است . ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است.

ساخت ربات پدافند با کاربری نظامی در کشور مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

دانشجوی کارشناسی ارشد مکاترونیک واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی موفق به طراحی و ساخت ربات پدافند شد.

 

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، آرش احمدی نیا، طراح این ربات اظهار کرد: ربات «پدافند» یک مکانیزم مکاترونیکی با کاربری نظامی است که با داشتن پنج درجه آزادی، این قابلیت را دارد که موشک و یا هر وسیله دیگری که قادر به نصب بر روی صفحه اصلی ربات باشد را در هر دو جهت عمودی و افقی پرتاب کند.

 

به گفته وی عملکرد ربات «پدافند» به گونه‌ای است که توسط عملگرهای اصلی قادر به حرکت دورانی در محدوده زاویه صفر تا 180 درجه است که با حرکت پیوسته خود قادر است نیمکره مقابل خود را کاملا پوشش دهد.

 

وی در ادامه افزود: با تغییر 90 درجه‌ای عملگرهای ثانویه، نیمکره عملیاتی در راستای افق قرار خواهد گرفت تا ربات ارائه شده به اصطلاح بدون نقطه کور باشد.

 

احمدی نیا با بیان اینکه ربات «پدافند» نمونه خارجی ندارد و طرح آن برای اولین بار در جهان ارائه شده است، تصریح کرد: از ویژگی‌های ربات پدافند می‌توان به کاربرد در پرتاب موشک، حمل رادار، استفاده در انرژی‌های پاک به منظور حرکت سلول‌ای خورشیدی اشاره کرد.

 

دانلود فرم ثبت نام مجمع

شماره ثبت : 20986

دانلود فرم ثبت نام

آمار بازدیدکنندگان

606امروزmod_vvisit_counter
3289دیروزmod_vvisit_counter
606این هفتهmod_vvisit_counter
12083هفته گذشتهmod_vvisit_counter
22064این ماهmod_vvisit_counter
29847ماه گذشتهmod_vvisit_counter
2309265کل بازدیدهاmod_vvisit_counter