- یکشنبه, 27 مرداد 1398
1-این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید. 2-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است . ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است.

صرفه جويي 400 ميليون دلاري با اختراع نخبه ايراني مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

با اختراع دستگاه غبار سنج لیزری غیرتماسی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، متخصصان صنعت نفت موفق شدند هزینه نگهداری توربین های گازی را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیر کبیر، حسین گودرزی مخترع جوان دستگاه غبارسنج لیزری غیر تماسی درباره روش کار دستگاه گفت : دستگاه غبار سنج لیزری غیرتماسی با استفاده از پرتوهای لیزر، تعداد و اندازه ذرات موجود در هوا یا سیال ورودی به توربین را بصورت مستمر پایش کرده و اطلاعات را از طریق یک نرم افزار اختصاصی به نقطه دلخواه ارسال می کند. اگر اندازه یا حجم ذرات ورودی افزایش پیدا کند سامانه به اپراتور هشدار می دهد تا نسبت به خروج توربین از مدار و تعویض فیلتر اقدام کند.
دانشجوی دکترای هوافضای دانشگاه صنعتی امیر کبیر افزود، عدم تماس سیال و ذرات عبوری با دستگاه و جلوگیری از ایجاد خطا در نتایج، نصب راحت و آسان در هر نقطه دلخواه، پایش و مانیتورینگ شبانه روزی و بدون توقف سیالات صنعتی، اعلام هشدار میزان ذرات ورودی و قابلیت ارسال و نمایش اطلاعات اندازه گیری شده به هر نقطه دلخواه از ویژگی های مهم این اختراع محسوب می شود.
ذباح سرمایه گذار طرح دستگاه غبارسنج لیزری و داور سومین رویداد ایده بازار نیز گفت : توربین های گازی به دلیل فناوری پیشرفته ای که دارند از تجهیزات گران قیمت محسوب می شوند بنابراین با تعیین زمان دقیق تعویض فیلتر و اورهال توربین ، می توان سالانه بین 200 تا 400 میلیون دلار برای کشور صرفه جویی ارزی داشت.
توربین های گازی در صنایع مختلف از جمله نیروگاه ها، پالایشگاه ها و خطوط انتقال سیالات کاربرد دارند.
ذباح افزود : دستگاه غبار سنج لیزری غیرتماسی مشابه خارجی ندارد و با توجه به کاربردهای گسترده آن در صنایع مختلف پیش بینی می کنیم بازار وسیعی برای آن در داخل و خارج کشور ایجاد شود.
سرمایه گذار این طرح گفت: یک شرکت اروپایی متقاضی خرید هفتاد عدد دستگاه غبار سنج لیزری است که پیش بینی می کنیم با راه اندازی خط تولید صنعتی این دستگاه بزودی بتوانیم علاوه بر بازار داخلی در عرصه جهانی هم حضور داشته باشیم.

 

دانلود فرم ثبت نام مجمع

شماره ثبت : 20986

دانلود فرم ثبت نام

آمار بازدیدکنندگان

1امروزmod_vvisit_counter
703دیروزmod_vvisit_counter
1این هفتهmod_vvisit_counter
9029هفته گذشتهmod_vvisit_counter
21687این ماهmod_vvisit_counter
39139ماه گذشتهmod_vvisit_counter
2608036کل بازدیدهاmod_vvisit_counter