- سه شنبه, 04 تیر 1398
1-این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید. 2-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است . ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است.

تشخیص فوری دیابت از نمونه ادرار با نانوحسگر زیستی محققان ایرانی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این حسگر درکنار قدرت تشخیص بالا، از تکرارپذیری و سرعت بالایی برخوردار بوده و به روشی ساده و کم هزینه قابل ساخت است.

اهمیت تشخیص بیماری دیابت، ضرورت تعیین دقیق سطح گلوکز را در تشخیص های بالینی افزایش داده است، روش متداول تعیین گلوکز، اندازه گیری این گونه در نمونه های خون اشخاص است که علاوه بر ایجاد درد در هنگام نمونه گیری، هزینه بالایی دارد، علاوه بر این نیاز به دقت و مراقبت بالا در جلوگیری از ایجاد عفونت در شخص نیز لازمه این روش است.

به گفته دکترسید حبیب کاظمی یکی از محققان این طرح ، هدف از این کار، ساخت زیست حسگر ی ساده با تکرارپذیری مناسب برای اندازه گیری گلوکز و در نتیجه تشخیص دیابت بوده است.

وی، کم هزینه بودن و بدون درد بودن این حسگر را نسبت به روش های متداول از مزیت های این حسگربرشمرد.

کاظمی بیان کرد: با توجه به امکان اندازه گیری میزان گلوکز در نمونه ادرار با استفاده از این زیست حسگر، مشکلاتی نظیر ترس از ایجاد عفونت یا انتقال بیماری های خطرناک از طریق نمونه گیری خون نیز رفع می شود.

کاظمی گفت:در این طرح نانوترکیب گرافن- نانوذرات طلا بدون استفاده از مواد پلیمری برای جدا نگه داشتن نانوصفحات گرافنی و کاهش امکان کلوخه شدن آن ها و در نتیجه بالا ماندن حساسیت زیست حسگر طراحی شده است، این درحالی است که در کارهای مشابه از مواد اتصال دهنده یونی و پلیمری بهره گرفته شده است.

استفاده از مواد پلیمری کاهش سرعت پاسخ دهی حسگر و حساسیت آن را در پی خواهد داشت.

وی یادآورشد:کمترین غلظت قابل تشخیص به کمک این زیست حسگر 06/0 میکرومولار و عدم قطعیت در نتایج آن کمتر از شش درصد بوده است.

این تحقیقات حاصل همکاری دکتر سید حبیب کاظمی، عضو هیات علمی دانشگاه زنجان، دکتر فرهاد شریف، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، و سینا صبوری، دانش آموخته کارشناسی ارشد پلیمراز دانشگاه امیر کبیر است و نتایج آن در مجله Materials Science and Engineering C منتشر شده است.

 

دانلود فرم ثبت نام مجمع

شماره ثبت : 20986

دانلود فرم ثبت نام

آمار بازدیدکنندگان

1771امروزmod_vvisit_counter
1285دیروزmod_vvisit_counter
3410این هفتهmod_vvisit_counter
9299هفته گذشتهmod_vvisit_counter
30630این ماهmod_vvisit_counter
34500ماه گذشتهmod_vvisit_counter
2541406کل بازدیدهاmod_vvisit_counter