- سه شنبه, 04 تیر 1398
1-این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید. 2-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است . ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است.

ابداع روش جدیدی برای درآوردن لخته خون از مغز مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش ایرنا از هلث، لخته های خونی که موجب مسدود کردن جریان خون به مغز می شوند شایع ترین علت سکته های مغزی هستند؛ و هر چه این لخته مدت زمان طولانی تر در مغز باشد خطر ابتلای مغز به آسیب غیر قابل بازگشت بیشتر می شود.

این روش درمانی جدید که توسط محققان «بیمارستان های دانشگاهی نورت میدلند» در انگلیس ابداع شده است، شامل وارد کردن یک «استنت» کوچک در رگ برای بازیابی لخته خون می شود.

در این رویه جدید یک استنت از طریق شکافی که در ناحیه کشاله ران ایجاد می شود توسط یک لوله ظریف یا کاتر وارد رگ می شود.

سپس پزشک با استفاده از فناوری تصویربرداری اشعه ایکس این استنت را به سمت لخته خونی در مغز هدایت می کند و استنت لخته خونی را گیر انداخته و از مغز خارج می کند.

اگر این رویه در عرض شش ساعت پس از سکته مغزی انجام شود جریان کامل خون از سر گرفته می شود و خطر بروز آسیب کاهش می یابد.

مطالعه بر روی 500 بیمار که این روش درمانی را دریافت کرده بودند نشان داد که ناتوانی در افراد به اندازه زیادی کاهش یافته بود.

بطوریکه از هر سه نفری که این درمان دریافت کرده بودند یک نفر به حالت تحرک کامل بازگشت این در حالی است که معمولا از هر پنج نفری که پس از سکته مغزی درمان های موجود را دریافت می کند، یک نفر به حالت تحرک کامل باز می گردد.

نتایج این مطالعه در مجله پزشکی New England منتشر شده است.

 

دانلود فرم ثبت نام مجمع

شماره ثبت : 20986

دانلود فرم ثبت نام

آمار بازدیدکنندگان

1776امروزmod_vvisit_counter
1285دیروزmod_vvisit_counter
3415این هفتهmod_vvisit_counter
9299هفته گذشتهmod_vvisit_counter
30635این ماهmod_vvisit_counter
34500ماه گذشتهmod_vvisit_counter
2541411کل بازدیدهاmod_vvisit_counter