- سه شنبه, 04 تیر 1398
1-این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید. 2-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است . ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است.

سانتریفیوژ تولید داروهای نوترکیب و واکسن‌ رونمایی شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش مهر، ظهر امروز با حضور سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و مصطفی قانعی رئیس انستیتو پاستور، از سانتریفیوژ طراحی شده جهت تولید داروهای نوترکیب و واکسن‌ها رونمایی شد.

این سانتریفیوژ، سانتریفیوژ توبولار است که توسط شرکت‌های دانش بنیان سازمان انرژی اتمی و انستیتو پاستور ایران ساخته شده است.

مصطفی قانعی امروز در مراسم رونمایی از سانتریفیوژ طراحی شده جهت تولید داروهای نوترکیب و واکسن ها با اشاره به اینکه در این دولت بحث واکسن و پیشگیری در اولویت است، عنوان کرد: آنچه که رئیس جمهور هم بر آن تاکید دارد این است که تا پایان دولت همه واکسن ها در داخل کشور تولید شود.

وی افزود: با همکاری بین بخشی وزارت بهداشت می توان این خواسته رئیس جمهور را محقق کرد.

قانعی خطاب به معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان کرد: از یک هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان، ۱۴۰ شرکت مربوط به حوزه زیست فناوری است که ۶۰ شرکت دانش بنیان در انستیتوپاستور حضور دارد و این نشان از ظرفیت بالای ما در حوزه شرکت های دانش بنیان است.

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه های زیست فناوری محصولات شرکت های دانش بنیان عرضه می شوند، اظهار داشت: سانتریفیوژ توبولار گلوگاه اصلی واکسن ها است و مصرف دوگانه دارد.

رئیس انستیتوپاستور ایران اظهار داشت: توانستیم با کمک محققان شرکت های دانش بنیان سازمان انرژی اتمی و انستیتوپاستور ایران به مدت یک سال این سانتریفیوژ را طراحی و تولید کنیم.

قانعی افزود: هماهنگی بین سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت که حلقه اتصال این دو شرکت های دانش‌بنیان بودند منجر به تولید چنین سانتریفیوژی شد.

رئیس انستیتوپاستور ایران اضافه کرد: این تلاش ها برای تضمین رفاه مردم است.

 

دانلود فرم ثبت نام مجمع

شماره ثبت : 20986

دانلود فرم ثبت نام

آمار بازدیدکنندگان

1876امروزmod_vvisit_counter
1285دیروزmod_vvisit_counter
3515این هفتهmod_vvisit_counter
9299هفته گذشتهmod_vvisit_counter
30735این ماهmod_vvisit_counter
34500ماه گذشتهmod_vvisit_counter
2541511کل بازدیدهاmod_vvisit_counter