- سه شنبه, 04 تیر 1398
1-این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید. 2-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است . ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است.

طراحی نانو روبات برای درمان بیماری های گوارشی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش  ایرنا از پایگاه ساینس،این نانو روبات که NanobBot نام دارد، در واقع نانو تیوبی از جنس نوعی پلیمر است که طول آن به قطر تار موی انسان و روکشی از جنس روی دارد.

این نانوروبات روز گذشته به معده موش آزمایشگاهی فرستاده شد.زمانی که این نانو روبات درون معده موش قرار می گیرد، روی با اسید واکنش داده و نانوتیوب به سمت دیواره معده حرکت می کند و در آن جا دارو را به سلول های دستگاه گوارش می رساند.

محققان معتقدند با استفاده از این شیوه می توان زخم های گوارشی و سایر بیماری های دستگاه گوارش را درمان کرد. برای کسب اطلاع دقیق از میزان کارآیی و صحت عملکرد نانو روبات ها در بدن جانداران، انجام تحقیقات بیشتر ضروری است.

این تحقیقات فقط دربرگیرنده نخستین گام در راه دارورسانی و درمان بیماری ها با استفاده از نانو روبات ها محسوب می شود.

ایده استفاده از ماشین های کوچک برای اهداف پزشکی، اولین بار در سال 1959 و در یکی از جلسات انجمن پزشکی آمریکا توسط ریچارد فاینمن مطرح شد.

وی در سخنرانی خود گفت:با وجود این که موضوع دور از عقل به نظر می رسد، اگر بیمار می توانست جراح را قورت دهد، روند عمل های جراحی بسیار جالب می شد. کافی است جراح به درون رگ های خونی برسد تا به سادگی به قلب بیمار راه یابد. در آنجا با بررسی دریچه های قلب می تواند دریچه معیوب را شناسایی کرده و با استفاده از یک چاقوی کوچک، آن را جراحی کند.

 

دانلود فرم ثبت نام مجمع

شماره ثبت : 20986

دانلود فرم ثبت نام

آمار بازدیدکنندگان

1862امروزmod_vvisit_counter
1285دیروزmod_vvisit_counter
3501این هفتهmod_vvisit_counter
9299هفته گذشتهmod_vvisit_counter
30721این ماهmod_vvisit_counter
34500ماه گذشتهmod_vvisit_counter
2541497کل بازدیدهاmod_vvisit_counter