- سه شنبه, 04 تیر 1398
1-این جنگ نرم ، شما جوانهای دانشجو ، افسران جوان این جبهه اید. 2-شرط اصلی فعالیت درست شما در این جبهه ی جنگ نرم ، یکی اش نگاه خوشبینانه وامیدوارانه است . ۳-خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است. ۴-در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست. ۵-امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است.

ساخت حسگر تشخیص آلرژی در کشور مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش ایسنا، با توسعه زندگی شهری و افزایش صنایع و آلاینده‌های محیطی و افزودنی‌های غذایی، حساسیت فصلی، نه تنها در بهار و تابستان، بلکه در تمامی طول سال دیده می‌شود؛ به طوری که هم اکنون بیش از پانصد میلیون نفر در جهان از آلرژی رنج می‌برند. در این میان پژوهشگران در حال ابداع روش‌هایی هستند که تشخیص آلرژی آسان‌تر شود.

 

دراین راستا، سمیه خضریان که موفق به ساخت نمونه حسگر تشخیص آلرژی شده است درگفت وگو با خبرنگار ایسنا با بیا:/.,!اینکه ایمونوگلبولین E یکی از انواع آنتی‌بادی‌های سیستم ایمنی بدن انسان محسوب می‌شوند که با غلظت بسیار پایین در خون وجود دارند و با بروز آلرژی مرتبط‌اند، گفت:‌ واکنش‌های وابسته به ایمونوگلبولین E، معمولا پوست و مجاری گوارشی و تنفسی را با علایمی مانند کهیر، استفراغ، اسهال و آسم درگیر می‌کنند. در این راستا اندازه‌گیری دقیق این ترکیب در سرم خون می‌تواند به شناسایی و تشخیص این بیماری کمک شایانی کند.

 

وی اظهارکرد:‌ حسگر طراحی شده با پایداری بالا، دقت تکرارپذیری و انتخاب‌پذیری خوب، می‌تواند IgE سرم خون انسان را با حد تشخیص بسیار پایین 37 پیکومولار اندازه‌گیری کند. به عبارتی دیگر این

نمونه حسگر تشخیص آلرژی می‌تواند مقدار ناچیز آنتی‌بادی درخون را اندازه‌گیری کند.

 

دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته شیمی تجزیه دانشگاه کردستان با بیان اینکه این طرح با همکاری دکتر عبدالله سلیمی به عنوان استاد راهنما انجام گرفته است، خاطرنشان کرد:‌ با توجه به یافته‌های حاصل از تحقیقات، این آپتاحسگر می‌تواند در مراکز درمانی و برای تشخیص‌های کلینیکی زودهنگام انواع آلرژی‌های مرتبط با این آنتی‌بادی به کار گرفته شود.

 

دانلود فرم ثبت نام مجمع

شماره ثبت : 20986

دانلود فرم ثبت نام

آمار بازدیدکنندگان

1926امروزmod_vvisit_counter
1285دیروزmod_vvisit_counter
3565این هفتهmod_vvisit_counter
9299هفته گذشتهmod_vvisit_counter
30785این ماهmod_vvisit_counter
34500ماه گذشتهmod_vvisit_counter
2541561کل بازدیدهاmod_vvisit_counter